Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 3

Nasze gimnazjum uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. W ramach tego projektu zostanie zakupionych do biblioteki szkolnej około 500 książek z funduszy budżetu państwa. Będzie to głównie współczesna literatura młodzieżowa, klasyka literatury pięknej, lektury szkolne i książki popularnonaukowe.
Uczniowie wszystkich klas będą realizować projekty dotyczące czytelnictwa, uczestniczyć w imprezach kulturalnych oraz konkursach, pogłębiając w ten sposób swoje zainteresowania i rozwijając kompetencje czytelnicze.
Mamy już za sobą głosowanie internetowe na listę książek proponowanych do zakupu, akcję „Słodki Dzień Czytania” oraz wystawkę książek z autografami autorów znajdujących się w zasobach biblioteki szkolnej oraz wykład pani prof. Zofii Mokranowskiej „Uśmiechy i dowcip Sienkiewicza”. Trwa także cykliczny „Konkurs nie tylko literacki”.
Zapraszamy czytelników do biblioteki do regału z zakupionymi już książkami, który systematycznie będzie się zapełniał nowościami.

Biblioteka czynna:

730 - 1530
730 - 1430
730 - 1430
730 - 1500

W bibliotece funkcjonuje INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ (ICIM) otrzymane w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Sprzęt i oprogramowanie wykorzystywanie jest wyłącznie do celów edukacyjnych (zgodnie z regulaminem).
Z Centrum można korzystać w godzinach otwarcia biblioteki.

Nowości:
Glukhowsky D. - Metro 2035
Musierowicz M. - Feblik
Piekarska M. - Klasa Pani Czajki

Riordan R. - Klątwa tytana

Riordan R. - Ostatni Olimpijczyk

Riordan R. -Bitwa w labiryncie

Riordan R. - Złodziej pioruna

Riordan R. - Greccy bogowie według Percy'ego Jacksona

Riordan R. - Greccy herosi według Percy'ego Jacksona

Najaktywniejsi czytelnicy w I semestrze roku szkolnego 2017/2018r.
Imię  i nazwisko

Gratulujemy! Życzymy jeszcze wielu wspaniałych wrażeń i odkryć czytelniczych