GALERIA  - DNI GLIWICKICH MŁODYCH NAUKOWCÓW - Podsumowanie 17.02.2017r.

GALERIA - Akademia Najmłodszego Naukowca - Spotkanie z fizyką i chemią - 17.12.2016r.

GALERIA - Akademia Najmłodszego Naukowca - Spotkanie z geografią i biologią 3.12.2016r.

GALERIA - Akademia Najmłodszego Naukowca - Spotkanie z matematyką - 19.11.2016r.

AKADEMIA NAJMŁODSZEGO NAUKOWCA 2016/2017

1. Celem Akademii Najmłodszego Naukowca jest:
    • popularyzacja nauk ścisłych,
    • pobudzanie zainteresowań poznawczych,
    • rozwijanie wyobraźni przestrzennej,
    • kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.
  2. Głównym organizatorem Akademii są nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach.
  3. Akademia przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, czyli od 4-6 lat, którzy przybędą na Akademię wraz z opiekunami. Podczas Akademii opiekunowie będą sprawować nad nimi opiekę oraz wezmą odpowiedzialność za ich zachowanie.
  4. Akademia zorganizowana będzie w postaci cyklu 3 spotkań, zgodnie z harmonogramem:

Data spotkania Temat przewodni
    19 listopada 2016 r. godz. 16.00 - 17.30 Spotkanie z matematyką
    3 grudnia 2016 r. godz. 16.00 - 17.30 Spotkanie z geografią i biologią
    17 grudnia 2016 r. godz. 16.00 - 17.30 Spotkanie z fizyką i chemią

5. Spotkania w ramach Akademii Najmłodszego Naukowca będą miały charakter warsztatów.
  6. Zgłoszenia do Akademii Najmłodszego Naukowca, odbywają się drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , po ukazaniu się ogłoszenia w Małym Misiu. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, numer kontaktowy oraz adres e-mail. Do Akademii zgłasza dziecko rodzic lub prawny opiekun.
    Adres szkoły:
    Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Noblistów Polskich
    ul. Jasnogórska 15/17
    44-100 Gliwice
    Tel. 32 231 25 61
  7. Na każdym spotkaniu Akademii obowiązuje ograniczona liczba uczestników – 30 osób.
  8. Udział w Akademii jest bezpłatny.
  9. Warunki uczestnictwa:
    • Wiek dziecka od 4 do maksymalnie 6 lat,
    • Wpisanie na listę uczestników, po wysłanym zgłoszeniu, potwierdzone przez organizatora,
    • Posiadanie przez ucznia fartuszka,
    • Obecność opiekuna podczas Akademii
  10. Podczas każdego spotkania Akademii Najmłodszego Naukowca zostanie przeprowadzony konkurs, w którym komisja przyzna po jednej głównej nagrodzie, której wręczenie nastąpi podczas oficjalnego podsumowania. O wygranej dziecka opiekunowie zostaną poinformowani drogą mailową.
  11. Podsumowanie Akademii Najmłodszego Naukowca nastąpi podczas oficjalnej uroczystości organizowanej przez Politechnikę Śląską.