Razem bezpieczniej!

Klasa 2a z wizytą w gliwickich przedszkolach

W maju uczniowie klasy 2a w ramach programu profilaktycznego Razem bezpieczniej odwiedzili dzieci w Przedszkolu Miejskim nr 21 oraz w przedszkolu przy Szkole Podstawowej nr 9.
Młodzież przedstawiła teatrzyk, który miał na celu uświadomienie dzieciom właściwych zachowań w drodze do przedszkola
i w kontaktach z obcymi. Cały projekt realizowany jest we współpracy z Komendą Miejską Policji w Gliwicach.

Przedszkolaki reagowały żywiołowo na grę naszych uczniów, chętnie odpowiadały na pytania pani policjantki,
a niewątpliwie największą atrakcją było spotkanie ze Sznupkiem – maskotką śląskiej Policji.

Strach się bać!

Razem bezpieczniej to program profilaktyczny realizowany  przez nasze gimnazjum   we współpracy z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej  w Gliwicach i 5 szkołami podstawowymi z terenu Gliwic. Jego celami są m.in.: zwiększenie świadomości prawnej dzieci i młodzieży, zapobieganie patologii i ryzykownym zachowaniom na terenach szkół, przybliżenie młodzieży roli uprawnień i obowiązków policji. Dotychczas odbyło się już spotkanie przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach  z rodzicami uczniów wybranej klasy realizującej projekt. Ponadto  uczniowie ci uczestniczyli w warsztatach z daktyloskopii i z zakresu odpowiedzialności prawnej nieletnich. Przed nimi niebawem kolejna atrakcja – 14 stycznia na terenie Gimnazjum nr 3 odbędzie się pokaz taktyki interwencji oraz zajęcia z technik obrony.