Podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który odbył się 18-24.10.2010r., uczniowie Gimnazjum nr3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach brali udzał w kilku atrakcjach:

• Poznawali tajniki zawodów medycznych oraz wojskowych podczas spotkania, które odbyło się Górnośląskim Centrum Edukacyjnym w Gliwicach.
  • Mieli okazję zwiedzić laboratoria i warsztaty mieszczące się w Centrum Kształcenia Praktycznego przy GCE w Gliwicach.
  • Wizyta w Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkół Samochodowych w Gliwicach okazała się nie lada atrakcją-gimnazjaliści oprócz zwiedzania pracowni i warsztatów, mogli pod okiem instruktora wypróbować swoich sił jako przyszli kierowcy.
  • Ciekawostki na temat funkcjonowania radia, zabawne historie związane z pracą radiowca, sekrety realizatorki- to jedynie kilka wspomnień z pobytu w oddziale radia „PLUS”.
  • Niezapomnianych wrażeń dostarczyło młodzieży spotkanie z redakcją „Nowin Gliwickich”.
  • Pokaz fryzjerstwa przygotowany przez uczniów Zespołu Kształcenia Zawodowego zachwycił profesjonalizmem i fantazją.

PREZENTACJA (format *.ppsx)