V edycja Wojewódzkiego Konkursu Czytania Tekstów w Języku Francuskim „La Lecture – Plaisir Pur!” Czytanie – Czysta Przyjemność!

Już po raz piąty młodzież ucząca się języka francuskiego i lubiąca czytać spotyka się na kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Czytania Tekstów w Języku Francuskim „La Lecture – Plaisir Pur!” Czytanie – Czysta Przyjemność! Impreza przygotowana została przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 im. Noblistów Polskich oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach. Zgłosili się uczniowie z Częstochowy, Jaworzna, Sosnowca, Mysłowic i Gliwic.

Jury w składzie: dr Aleksandra Chrupała, Ewa Paszkiewicz i Manon Cuppens, wyróżniło następujących uczniów:

I miejsce – Maria Żyła ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 im. Noblistów Polskich w Gliwicach - opiekun: Krystyna Bieńkowska

II miejsce – ex-aequo Oliwia Wawrzyniak ze Szkoły Podstawowej nr 45 im. J. Korczaka w Sosnowcu – opiekun: Agnieszka Paciej-Motyl i Barbara Korzuśnik ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 im. Noblistów Polskich w Gliwicach - opiekun: Krystyna Bieńkowska

III miejsce – Magdalena Tabor z I Liceum Ogólnokształcącego im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach – opiekun: Alina Pucykowicz

Wyróżnienie - Aniela Szlufik ze Szkoły Podstawowej nr 41 w Częstochowie – opiekun: Małgorzata Gracka-Wesołek

Wszystkim uczestnikom i nauczycielom gratulujemy świetnych prezentacji, dziękujemy za udział w konkursie i stworzenie miłej atmosfery. Zapraszamy za rok.