Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach

POZYTYWNE WARSZTATY ŁĄCZĄCE POKOLENIA!

18 listopada w godz. 13.30-15.30 wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu „Żyrafa”, gliwiccy seniorzy z Klubów Seniora w Starych Gliwicach i Szobiszowicach oraz członkowie Szkolnego Koła Rękodzieła „Fantazja” wzięli udział w warsztatach wykonywania ozdób świątecznych. Międzypokoleniowe warsztaty sprzyjały rozmowom, wymianie doświadczeń, a i cel był słuszny! 4 listopada odbyły się podobne warsztaty, ale z udziałem dzieci z Przedszkola nr 40 w Gliwicach.

Dzieciaki również wykonały przepiękne kartki świąteczne. Wszystkie kartki zostaną przekazane na Kiermasz Świąteczny dla Łukaszka, który odbędzie się 4 grudnia w godz. 15.00-19.00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Barlickiego 3. Łukasz ma 9 lat, choruje na rzadką w tej chwili nieuleczalną, chorobę genetyczną - zanik mięśni. Aby mógł jak najdłużej chodzić, musi ćwiczyć systematycznie - jego rehabilitacja jest kosztowna - stąd pomysł kiermaszu jako jednej z form wsparcia Łukasza.